Kde koupit RC model?

Chcete si koupit RC model? V dnešní době máte mnoho možností, jak nakoupit. Na všechny jsou však stejně výhodné. Zkusíme vám ukázat, jak si vybrat ideálního prodejce modelářského sortimentu. Hned na začátku vyvztává otázka, zda model koupit v kamenném obchodě či na internetu. Každá z těchto možností má své pro i proti. Ukážeme vám výhody i nevýhody každé z nich.

Kamenný obchod s RC modely

Výhody jsou jasné, osobně si prohlédnete zboží o které máte zájem. V lepších obchodech máte možnost si RC model o který máte zájem osobně vyzkoušet nebo vám bude předveden. Uděláte si tak hned obrázek o výkonu a kvalitě daného produktu. Samozřejmostí by v modelářském obchodě měl být prodavač/ka, který vám poskytne cenné informace, které vám mohou ušetřit peníze za špatnou investici a vyvarovat se chyb, které vás mohou stát mnoho peněz. Obchodům, kde vám nejsou schopni poskytnou požadované informace o prodávaném sortimentu se obloukem vyhněte! Určitě se také vyhněte nákupu ve stáncích, často v nákupních centrech, kde vám budou nabízet jen předražené neznačkové modely nevalné kvality, bez kakékoli podpory a často i bez možnosti reklamace, protože nezřídka kdy stánek prodejce během pár týdnů zase zmizí.

Nevýhodou kamenných prodejen bývá zpravidla menší sortiment. Pokud má ale prodejce dobře zvolený sortiment, skládající se z kvalitních značkových produktů, nemusí to být na škodu. Dalším minusem je vyšší pořizovací cena. Je potřeba platit nezřídka vsoké nájmy a po celou dobu mít v prodejně obsluhující personál. Vyšší cena ale může být vykoupena právě dobrou radou, která je jak se říká nad zlato. Právě ta vám může ušetřit mnoho peněz a vyvarovat vás zbytečné investici.

Internetový obchod s RC modely

Zde jen rychlé shrnutí kladů i záporů modelářských eshopů. Podrobně se volbě správného internetového obchodu budeme věnovat v nějakém dalším příspěvku.

Klady jsou jasné, nižší cena sortimentu, díky menším nákladům na provoz firmy. Většinou se také setkáte s větším sortimentem. Velkou výhodou je možnost si rychle ověřit ceny či nabídku konkurence, čímž můžete ušetřit nemalé množství peněz.

Mezi zápory patří určitě absence osobního kontaktu, jak už s RC modelem, který při výběru nevidíte, ale i s prodavečem. Moderní eshopy už ale často mají výborně zpracovanou foto i videodokumentaci k jednotlivým produktům, což výběr modelu usnadňuje. Stále větší množství eshopů má k dispozici i hotline, kam můžete v jakoukoli dobu zavolat o radu či si o ni napsat.

RC letadlo Art-Tech SU-27

Příspěvek byl publikován v rubrice RC modely a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.